Studium przypadku

Wyborowa Pernod Ricard

O Partnerze

Wyborowa S.A. to spółka, która obok produkcji napojów spirytusowych prowadzi marketing i sprzedaż marek dostępnych w ramach Grupy Pernod Ricard. Firma ta ponadto odpowiada za produkcję, dystrybucję i sprzedaż swoich wyrobów, głownie znanych  polskich marek wódek.

W ofercie firmy znajdują się alkohole mocne oraz wina i szampany. W Polsce firma odpowiada za dystrybucję renomowanych alkoholi, w tym: whisky Ballantine’s, Chivas Regal i Jameson, wódek Absolut i Wyborowa oraz produktów z innych kategorii takich jak rum Havana Club, likier Malibu, szampan G.H.Mumm, wina Jacob’s Creek.

Wyzwanie

W 2018 roku firma Wyborowa S.A. podjęła decyzję o potrzebie weryfikacji rozwiązań stosowanych dotąd w obszarze transportu, przeprowadzenia gruntownej analizy dostępnych na rynku rozwiązań i wyboru nowych, optymalnych dla firmy oraz zgodnych z jej dynamicznymi planami rozwoju.

Partnerstwo z KMC-Services

Projekt doradczy powierzony KMC-Services składał się z kilku etapów. Należały do nich: przeprowadzenie gruntownego audytu procesów logistycznych w firmie, którego efektem był raport  zawierający wieloaspektową analizę z obszaru zapasów i sprzedaży a także przeprowadzenie analizy rozwiązań dostępnych na rynku, ustalenie wytycznych do przeprowadzenia przetargu – zarówno w zakresie procedur przetargowych jak i treści zapytań ofertowych, zebranie ofert, negocjacje z dostawcami oraz wybór dostawcy optymalnego.

KMC-Services była odpowiedzialna za proces kompleksowo – od zaproponowania harmonogramu i koncepcji postępowania, poprzez stworzenie kompletu dokumentacji, analizę rynku i dobór firm zaproszonych do przetargu aż po przeprowadzenie negocjacji i rekomendację optymalnego dostawcy. Projekt był prowadzony na zasadach pełnego partnerstwa – w realizacji etapów negocjacji oraz dokonywania wyboru rozwiązań menedżerowie Wyborowa S.A. i eksperci KMC-Services pracowali razem, w ramach spotkań i warsztatów.

Wyniki

W wyniku prac przeprowadzonych etapowo w okresie od listopada 2018 do czerwca 2019 stworzono wytyczne do przetargu będące wynikiem audytu logistycznego, zebrano kompleksowe informacje o usługach dostępnych na rynku, wypracowano szereg nowych, zoptymalizowanych rozwiązań operacyjnych, zaproszono do przetargu firmy dostarczające najoptymalniejszy dla Wyborowa S.A. pakiet usług a następnie przeprowadzono postępowanie przetargowe w wyniku czego wybrano dostawcę.

Opinia Partnera

Firma KMC-Services specjalizuje się w doradztwie w zakresie szeroko pojętej logistyki kontraktowej, magazynowania i procesów transportowych. W ramach projektu realizowanego dla Wyborowa S.A. KMC-Services zapewniło kompleksowe wsparcie consultingowe obejmujące audyt bieżących operacji magazynowych, analizę rynku oraz w pełnym wymiarze poprowadziło postępowanie przetargowe. Realizowana kooperacja naznaczona była dużą znajomością zagadnień logistycznych, wsparciem operacyjnym oraz profesjonalnym podejściem do kwestii zrozumienia potrzeb klienta. Podjęte w zakresie przetargu działania pozwoliły wypracować optymalne rozwiązania w zakresie procesu dystrybucji, przy uwzględnieniu odpowiedniej efektywności kosztowej i operacyjnej. Znajomość rynku, dynamiki zmian i uwarunkowań, pozwoliły natomiast na konstruktywne negocjacje, dokładną analizę potrzeb, szans i zagrożeń oraz wybór naznaczony świadomością długoterminowej współpracy.

Podkreślenia wymaga również partnerskie podejście do współpracy, wysokiej jakości komunikacja, terminowa realizacja przyjętego harmonogramu prac oraz chęć zabezpieczenia interesów Klienta naznaczona oddolnym zaangażowaniem i identyfikacją z realizowanym projektem. Firma KMC-Services to rzetelny Partner, z dużym i szeroko rozwiniętym doświadczeniem, który potrafi zapewnić jakość oraz efektywne wsparcie w realizacji projektów logistycznych.”- Robert Korczak, Logistics and Distribution Manager

Czytaj więcej

Zwiń

Animex Foods

O Partnerze

Animex Foods jest największą na polskim rynku firmą mięsną, specjalizującą się w produkcji mięsa wieprzowego i drobiowego oraz przetworów mięsnych.

Firma od lat przoduje w eksporcie mięsa na rynki zagraniczne, pozostając niekwestionowanym liderem w swojej branży. Animex Foods to także największy pracodawca w branży mięsnej. Posiada 10 zakładów mięsnych i zakład pierzarski, rozmieszczonych na terenie całego kraju. Będąc częścią globalnej grupy, Animex Foods kreuje swoją markę poprzez innowacyjne myślenie o biznesie oraz inwestycje w technologię, maszyny i wyposażenie zakładów produkcyjnych.

Wyzwanie

W 2018 roku management Animex Foods stanął przed dylematem dotyczącym sposobu organizacji przyszłej dystrybucji drobnicowej wędlin. Rozważane były 2 warianty tej dystrybucji, różniące się ilością zaangażowanych w proces magazynów oraz rolą przypisaną w procesie do każdego z nich. Celem, przed jakim stanęli menedżerowie firmy, było wybranie tego z wariantów, który zagwarantowałby wyższą efektywność procesu.

 

Partnerstwo z KMC-Services

Firma KMC-Services została wybrana jako partner doradczy, którego zadaniem było zarekomendowanie jednego z rozwiązań. W ramach projektu powierzono KMC-Services proces analizy danych i określenie niezbędnej przyszłej przestrzeni magazynowej, w tym wielkości poszczególnych stref. Zadaniem KMC-Services było również określenie infrastruktury magazynowej niezbędnej do realizacji przyszłych procesów, w tym regałów i infrastruktury IT – ich rodzaju, konfiguracji i kosztów.

Kluczowym elementem projektu było także oszacowanie wielkości działki pod przyszły magazyn oraz kosztów zaprojektowania i zbudowania tego magazynu a także zasobów ludzkich i sprzętowych, mediów i materiałów niezbędnych do realizacji planowanych procesów.

 Wyniki

W ramach przeprowadzonego projektu eksperci KMC-Services przeprowadzili kompleksową analizę, w wyniku której management Animex Foods otrzymał gotowe opracowanie, zawierające wyniki analizy, szacowane koszty przyszłej inwestycji jak i procesów a także kompleksowe porównanie 2 wariantów, stanowiące materiał do podjęcia decyzji strategicznych. Projekt został zrealizowany w żądanym terminie pomimo bardzo krótkiego czasu na jego realizację.

 Opinia Partnera

„W ramach zrealizowanych prac przeprowadzono analizę i ocenę procesów związanych z kalkulacją wariantową dla nowo planowanych obiektów magazynowych. Przedstawione przez doradców firmy KMC-Services sp. z o.o. wyniki analizy pozwoliły na wskazanie kierunków i wyboru najlepszych rozwiązań dla firmy Animex. Przeprowadzona analiza została wykonana profesjonalnie i w sposób satysfakcjonujący, doradcy wykazywali wysoki poziom elastyczności i umiejętności współpracy oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów z naszymi pracownikami, co zaowocowało sprawnym przebiegiem prowadzonych prac.” – Artur Stypułkowski, Dyrektor ds. optymalizacji procesu łańcucha dostaw

 

Czytaj więcej

Zwiń

Lajkonik Snacks Sp. z o. o.

O Partnerze

Lajkonik Snacks Sp. z o. o. to firma z ponad stuletnią historią, uznawana za jednego z najważniejszych w Polsce producentów, specjalizującego się w wypiekaniu słonych przekąsek. Produkty takie jak paluszki słone, precelki oraz krakersy są przygotowywane według tradycyjnej receptury, bez użycia sztucznych barwników i konserwantów, a marka Lajkonik Snacks rozpoznawana jest przez 96% polskich konsumentów. Więcej szczegółów dotyczących można znaleźć na stronie.

Wyzwanie

W związku z dynamicznym rozwojem firmy powstała konieczność wybudowania nowych powierzchni magazynowych. Aby zaprojektować je w optymalny sposób i dostosowany do procesów logistycznych gwarantujących najwyższą efektywność prowadzenia operacji logistycznych, firma Lajkonik Snacks Sp. z o.o. zwróciła się do firmy KMC-Services z prośbą o podjęcie współpracy mającej na celu opracowanie propozycji koncepcji funkcjonalnej dla projektu nowego magazynu wysokiego składowania.

Partnerstwo z KMC-Services

Na przełomie 2017 i 2018 roku przeprowadzony został audyt logistyczny mający na celu szczegółowe zdefiniowanie celów, oczekiwanych efektów oraz planowanych w przyszłości procesów logistycznych. W analizie postawiono szczególny nacisk na specyfikę i skalę planowanej produkcji oraz wynikające z tego potrzeby magazynowe firmy Lajkonik Snacks. Ogromnym wyzwaniem i największą trudnością był bardzo krótki czas realizacji projektu. Z racji presji czasu na etapie analizy jak i w etapie opracowywania rozwiązań zrealizowane zostały warsztaty, w których brali udział dedykowani pracownicy obydwu firm. Wymiana doświadczeń oraz pozyskana tą drogą wiedza praktyczna umożliwiła przygotowanie wspólne wraz z firmą KMC-Services koncepcji magazynowej ściśle dopasowanej do potrzeb Klienta.

Wyniki

Do wybranej koncepcji magazynu, przygotowano projekt funkcjonalny wraz z uwzględnieniem głównych procesów logistycznych firmy Lajkonik Snacks. Wszystkie najważniejsze operacje jednostkowe zostały zmapowane i rozpisane na podstawowe etapy z założonym czasem realizacji. Na bazie tych informacji eksperci KMC-Services przedstawili proponowane rozmieszczenie stref w magazynie, zaproponowali odpowiednią dla tych procesów infrastrukturę regałową typy wózków widłowych wraz z uwzględnieniem zasobów ludzkich niezbędnych do realizacji określonych procesów. Rozwiązanie opracowane przez KMC-Services jest na tyle uniwersalne, że pozwala na wprowadzenie modyfikacji wraz ze zmieniającymi się potrzebami Klienta. Rozwiązanie to stanowi istotną wartość dodaną.

Opinia partnera

"Z racji ciągłego rozwoju firmy Lajkonik - wiodącego producenta przekąsek słonych - projekt koncepcji dla nowego magazynu wysokiego składowania jest dla nas kolejnym dużym wyzwaniem. Znając wagę operacji logistycznych, które są niezbędnym "krwiobiegiem dla każdego serca, jakim jest produkcja" - zdecydowaliśmy się zaprosić doświadczoną w tego typu zadaniach firmę KMC-Services. Projekt był o tyle wymagający, że w krótkim czasie musieliśmy przeanalizować dużą ilość danych, zaplanować cykl warsztatów wraz z pracownikami, a także połączyć to z dostępnymi obecnie na rynku rozwiązaniami technologicznymi - całość w niespełna 2 miesiące. Dzięki elastycznemu podejściu, dużemu doświadczeniu i przywiązaniu do detali ekspertów KMC-Services udało nam się wspólnie wypracować koncepcję magazynu, które będzie służyła Lajkonikowi na długie lata." - Tomasz Skwarczyński, Head of Supply Chain and Procurement

Czytaj więcej

Zwiń

Royal Canin

O Partnerze

Royal Canin to uznany światowy producent specjalistycznych karm dla psów i kotów. Firma powstała we Francji a założył ją w 1968 roku weterynarz, Jean Cathary. Dziś Royal Canin jest firmą globalną, znaną jako marka najbardziej starannie opracowanych karm, które proponowane są w ramach zróżnicowanych diet zaprojektowanych przez naukowców z myślą o poszczególnych rasach zwierząt wraz z uwzględnieniem ich wieku i stanu zdrowia. Royal Canin jest producentem ściśle współpracującym ze światem nauki, weterynarzami oraz właścicielami pupili i stawiającym dobro zwierząt przed innymi aspektami.

Wyzwanie

W 2008 roku należąca do Royal Canin fabryka w Niepołomicach postanowiła poszerzyć swoją powierzchnię magazynową w oparciu o magazyn zewnętrznego operatora. Powodem był dynamiczny wzrost produkcji karm wynikający z rosnącego popytu rynkowego, w wyniku którego firma zadecydowała o inwestowaniu w rozwój produkcji przy jednoczesnym powierzeniu obsługi rosnących stanów magazynowych zewnętrznemu operatorowi logistycznemu

Partnerstwo z KMC-Services

W 2008 roku Royal Canin powierzył obsługę części swojego stanu magazynowego firmie KMC-Services. Początkowo obsługa obejmowała wyłącznie wyrób gotowy. W ciągu kolejnych lat obsłudze KMC-Services powierzono również surowce i opakowania. W ramach współpracy KMC-Services zapewniło pełną zgodność standardów magazynowania z restrykcyjnymi wymogami Royal Canin, w ramach których w magazynie powstały m.in. śluzy dezynfekujące. Specjalnym elementem serwisu jest pobieranie prób laboratoryjnych a magazyn regularnie poddawany jest audytom Royal Canin i szeregu międzynarodowych dostawców firmy a także kontrolom Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej, które magazyn i serwis przechodzą z wyróżnieniem.

Wyniki

W ciągu 9 lat współpracy współpraca wzrosła nie tylko w zakresie ilości obsługiwanych obszarów ale także skali – ta wzrosła w tym okresie 40-krotnie.

Czytaj więcej

Zwiń

Royal Canin Dystrybucja

O Partnerze

Royal Canin to światowy producent karm dla psów i kotów. Royal Canin Dystrybucja to spółka, która prowadzi dystrybucję produktów Royal Canin na terenie całej Polski. Zadaniem firmy jest sprawna dystrybucja karm wyprodukowanych w fabrykach Royal Canin do sieci sprzedaży w Polsce, a poprzez nią do ich odbiorców końcowych, czyli opiekunów kotów i psów.

Wyzwanie

W 2016 roku Royal Canin Dystrybucja stanęła przed zadaniem reorganizacji i usprawnienia systemu dystrybucji karm, opartego dotychczas o 2 centra dystrybucyjne. Celem była konsolidacja operacji kompletacji wysyłek, uzyskanie maksymalnej synergii procesów i uzyskanie oszczędności finansowych i czasu.

Partnerstwo z KMC-Services

W 2016 Royal Canin Dystrybucja powierzyło obsługę całości procesów kompletacji wysyłek paletowych KMC-Services. Obsługa została zlokalizowana w magazynie tuż obok strefy producenta – Royal Canin, co automatycznie przyczyniło się do optymalizacji czasu transportu towaru pomiędzy procesami i tym samym kosztów. KMC -Services w zaproponowanych rozwiązaniach postawiło na zbudowanie maksymalnej synergii procesów obu firm. Powołano dedykowany zespół projektowy, którego zadaniem jest zapewnienie sprawnego i kompleksowego wsparcia oraz ciągłej optymalizacji. Podstawą rozwiązań optymalizacyjnych są audyty procesów, w tym także dotyczące obszaru składanych przez odbiorców Royal Canin Dystrybucja reklamacji, dzięki którym możliwa jest ich łatwiejsza obsługa i rozwiązywanie.

Wyniki

Współpraca zaowocowała wymiernymi oszczędnościami czasu oraz finansowymi. Jednocześnie zastosowane rozwiązanie miało niebagatelny aspekt pro-ekologiczny – likwidacja transportów do drugiego centrum logistycznego zredukowała emisję CO2 wynikającą z przebycia rocznie ponad 117.000 km a to o blisko 200 ton CO2 wyemitowanego do atmosfery mniej.

Opinia partnera

"Firma KMC-Services stanęła przed kilkoma istotnymi wyzwaniami. W krótkim czasie został stworzony zespół oraz zbudowano kompetencje w zakresie realizacji zamówień do klientów na polskim rynku. Wszystkie założone cele zostały osiągnięte przed wyznaczonym terminem. Podczas współpracy z KMC-Services w ramach opisanego projektu, na szczególne uznanie zasługuje duża elastyczność wobec nieprzewidzianych okoliczności i zorientowanie na wspólny cel ."- Krzysztof Hardek, Dyrektor ds. Logistyki, Royal Canin Dystrybucja

Czytaj więcej

Zwiń

Coveris Rigid Polska

O Partnerze

Global Rigid Division reprezentuje część firmy Coveris, wyspecjalizowaną w produkcji sztywnych cienkościennych opakowań z tworzyw sztucznych. Firma zarządza 21 fabrykami w 14 krajach w Europie i Stanach Zjednoczonych i jest wiodącym producentem opakowań w Europie centralno-wschodniej.

Wyzwanie

Rynek dóbr szybko zbywalnych, dla których firma Coveris dostarcza opakowania, to tysiące odbiorców i lokalizacji w Europie, duża zmienność zamówień oraz nacisk na bezkompromisowość w terminach i jakości dostaw. Powierzając obsługę transportową do zewnętrznego operatora logistycznego firma chciała zoptymalizować wskaźniki procesu i zbudować elastyczny, niezawodny system dostaw gwarantujący rozwój biznesu i satysfakcję klientów.

Partnerstwo z KMC-Services

Od 2012 roku firma Coveris opiera obsługę transportową o serwis KMC-Services. W ramach partnerstwa powierzono KMC-Services obsługę dostaw do wielu punktów w Europie, w tym do lokalizacji strategicznych klientów Grupy Coveris. Realizowane są dostawy FTL, LTL i drobnicowe, gdzie ogromny nacisk kładziony jest na elastyczność w podejściu do zmian terminów i lokalizacji. Poziom świadczonego serwisu podlega nieustannej weryfikacji, a każdy rok kończy się roczną oceną.

Wyniki

Ocena roczna za 2016 za współpracę wynikająca z obszarów:

 • jakość usług transportowych – w tym reklamacje jakościowe
 • terminowość dostaw
 • poziom cen
 • komunikację
 • elastyczność

w skali 4-stopniowej została przyznana jako A, czyli bardzo dobry.

Opinia partnera

"Musimy przyznać, że nie jest łatwo nas zadowolić w obsłudze logistycznej. Skala i dynamika naszego biznesu wysoko podnosi poprzeczkę i wymaga ciągłego, niezmiennie najwyższego poziomu serwisu. Aby śledzić sprawność operatora logistycznego poddajemy zresztą współpracę regularnym ocenom – tylko w ten sposób możemy być pewni, że serwis jest w sposób stały na oczekiwanym poziomie. KMC-Services zdecydowanie zdało egzamin jako obsługujący nas operator, co potwierdzają najwyższe oceny w naszym audycie. Pracując z nimi mamy dostęp do zawsze sprawnej floty realizującej trasy w dowolnym kierunku w Europie, zaangażowanego zespołu, bardzo pro-klienckiej postawy i umiejętności błyskawicznego reagowania na nasze potrzeby."Wioletta SZMIGIEL, Transport Specialist i Bożena PILARSKA, Head of Purchasing Department.

Czytaj więcej

Zwiń

Mieszko S.A

O Partnerze

MIESZKO to znana i ceniona polska marka czerpiąca z ponad 100-letniej tradycji cukierniczej. Specjalizuje się w produkcji czekoladowych pralin i karmelków. Najpopularniejsze produkty to: bombonierki Cherrissimo, Amoretta, Magnifique, Chocoladorro, smakowite Michaszki czy uwielbiane przez dzieci Zozole. Słodycze produkowane są w Raciborzu, gdzie zlokalizowane są fabryki MIESZKO, ale wyroby znane są nie tylko Polakom. Są obecni na wszystkich kontynentach w ponad 60 krajach.

Wyzwanie

W  2004  roku firma Mieszko podjęła decyzję o powierzeniu obsługi transportowej nowemu zewnętrznemu operatorowi logistycznemu. Było to wynikiem ambitnych planów międzynarodowej ekspansji producenta, a także niezadawalającą ofertą ze strony dotychczasowych dostawców takich usług. Wymogi, jakie musiał spełnić nowy operator to stu procentowa terminowość, gwarancja pełnego bezpieczeństwa towaru, możliwość realizacji dostaw do wielu krajów, oraz duża elastyczność i umiejętność szybkiego reagowania na potrzeby klienta. Warunki te zostały sprecyzowane w odpowiedzi na dużą zmienność i dynamikę branży FMCG.

Partnerstwo z KMC-Services

Trzynaście lat temu firma Mieszko powierzyła kompleksową obsługę transportową KMC-Services. Od tamtej pory współpraca dynamicznie się rozwija obejmując jednocześnie:

 • Dostawy do sieci handlowych w całej Europie, w tym głównie do Anglii, Hiszpanii, Czech i Rumunii
 • Transporty FTL i LTL

W ramach partnerstwa KMC-Services pełni rolę nie tylko spedytora, ale również doradcy. W ramach tej funkcji opracowaliśmy m.in. optymalny sposób pakowania przy niestandardowych wysyłkach.

Wyniki

 • Terminowość: 98,9%
 • Wskaźnik reklamacji – 0%
 • Wieloletnia współpraca i zaufanie Klienta

Opinia Partnera

„Chcąc spełnić w 100 % wymagania naszych Klientów, co jest dla nas priorytetem, często musimy zmieniać nasze plany załadunkowe. Ma to niewątpliwe przełożenie na sam transport. Przesunięte w czasie  załadunki wiążą się z dłuższym oczekiwaniem przez przewoźnika. Ponad to, rodzaj produktów zlecanych do transportu wymusza na nas stały monitoring temperatury stosowanej w czasie transportu. Specyfika dostaw do klientów eksportowych jest bardzo różnorodna i często wymaga stałego nadzoru. Dlatego potrzebujemy partnera po stronie logistyki, który pomimo niełatwych warunków zapewni nam serwis na najwyższym poziomie i zawsze dojedzie na czas. Takim partnerem jest od lat KMC-Services.” - Marta Sroka, Kierownik Działu Obsługi Klienta i Logistyki

 

Czytaj więcej

Zwiń

Mecalux

O Partnerze

Jeden z wiodących producentów na światowym rynku systemów składowania. Grupa dysponuje 11 centrami produkcyjnymi zlokalizowanymi na 3 kontynentach. Polskie centrum produkcyjne firmy MECALUX powstało w 2000 roku w Gliwicach jako jeden z najnowocześniejszych zakładów grupy produkujący regały tradycyjne. Łączna powierzchnia produkcyjna firmy wynosi 53.500 m² a wydajność sięga 700 ton gotowych produktów na dzień.

Wyzwanie

Duży gabarytowo a zatem trudny w obsłudze towar, jakim są regały magazynowe, wymaga specjalnej floty i doświadczonego operatora logistycznego. Długotrwały załadunek na jednostki transportowe w połączeniu z wysokimi wymaganiami klientów co do terminowości dostaw sprawiają, iż wymogiem koniecznym jest 100% terminowość podstawiania samochodów. Jednocześnie z racji dużej zmienności miejsc dostaw wymagana jest duża elastyczność operatora umożliwiająca płynne dostosowanie do zmieniających się wymogów oraz wysoka znajomość branży i jej specyfiki.

Partnerstwo z KMC-Services

W 2004 firma Mecalux zadecydowała o powierzeniu obsługi transportowej jest KMC-Services.
Dzięki szybkiemu zapoznaniu się przez KMC-Services ze specyfiką branży oraz poznaniu pełnego spektrum potrzeb firmy Mecalux została zbudowana kompleksowa obsługa transportowa firmy Mecalux, w skład której wchodzi:

 • transport krajowy i międzynarodowy
 • obsługa ładunków FTL i LTL
 • Realizacja dostaw w ramach strategicznych dla Grupy Mecalux kontraktów - m.in. budowy nowego centrum Amazon na Górnym Śląsku

Wyniki

 • Ilość zrealizowanych transportów: ponad 20.000
 • Wieloletnia współpraca i zaufanie Klienta – polecenie do klientów Grupy

Czytaj więcej

Zwiń

Tal-Serwis

O Partnerze

Tal-Serwis to firma działająca na rynku od 24 lat, należąca do grupy importowo – handlowej, będącej właścicielem marek Energy Cell, Energy Light i innych. Firma specjalizuje się w handlu bateriami i żarówkami typu LED, nastawionych na energooszczędność i pro-ekologiczność.

Wyzwanie

W 2014 roku firma Tal-Serwis podjęła decyzję o powierzeniu obsługi magazynowej zewnętrznemu operatorowi logistycznemu. Było to spowodowane dynamicznym rozwojem biznesu firmy i chęcią skupienia się na jej podstawowej działalności to jest imporcie i sprzedaży hurtowej oferowanych produktów.

Partnerstwo z KMC-Services

Współpracę z KMC-Services Tal-Serwis rozpoczął w połowie 2014. Początkowo były to pojedyncze zlecenia i niewielka skala jednak z czasem zakres współpracy zaczął dynamicznie rosnąć. Obsługa KMC-Services obejmuje ręczny rozładunek kontenerów przybyłych drogą morską, segregację wg rodzaju towaru, paletyzację a następnie magazynowanie. Wydania z magazynu dotyczą opakowań jednostkowych – kartonów. W ramach współpracy KMC-Services opracowało rozwiązania, które pomogły zidentyfikować źródło uszkodzeń towaru, doskwierających Tal-Serwis i uniknąć kosztów zakupu towaru niepełnowartościowego. Dzięki opracowanym i skutecznie zastosowanym procedurom problem został rozwiązany i nigdy się nie powtórzył.

Wyniki

Wynikiem dobrej współpracy jest jej wzrost, będący wynikiem wzrostu biznesu Tal-Serwis oraz rosnącego zaufania i chęci powierzania KMC-Services coraz większej skali obsługi. Dodatkowym wynikiem dla Tal-Serwis jest zaprzestanie ponoszenia kosztów z tytułu rozwiązania przez KMC-Services problemu uszkodzeń towaru.

Opinia partnera

"Firma KMC- Services jest godnym zaufania partnerem w zakresie magazynowania i obsługi magazynowej. Powierzenie pracownikom firmy, tak delikatnego towaru, jakim są żarówki, było odpowiednim posunięciem. Usługi firmy KMC- Services są realizowane z najwyższą starannością i z uwzględnieniem potrzeb Klienta." – Augustyn Myszka, właściciel firmy

Czytaj więcej

Zwiń

Silgan White Cap Polska

O Partnerze

Silgan White Cap to globalny producent opakowań metalowych oraz plastikowych dostarczanych dla wielu znanych, globalnych marek w branży spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej i innych. Siedziba główna firmy mieści się w USA zaś jej fabryki w strategicznych punktach globu, w tym w Polsce, w Niepołomicach k. Krakowa, gdzie produkowane są różnego rodzaju wieczka do opakowań.

Wyzwanie

Management fabryki Silgan White Cap był niezadowolony ze stopnia wykorzystania oraz zagospodarowania magazynu własnego, który funkcjonował przy fabryce. Spodziewano się, iż magazyn ten może być wykorzystany w zdecydowanie bardziej efektywny sposób, dając dodatkową przestrzeń do rozwoju produkcji firmy oraz inne wymierne korzyści.

Partnerstwo z KMC-Services

W 2016 roku powierzono zadanie przeprowadzenia analizy sytuacji a następnie przygotowania propozycji rozwiązań w zakresie reorganizacji i optymalizacji funkcjonującego magazynu firmie KMC-Services. Celem projektu doradczego było przygotowanie koncepcji zagospodarowania i przearanżowania magazynu przy produkcyjnego w taki sposób, aby powierzchnia budynku została wykorzystana w sposób bardziej efektywny i mogła pomieścić jak największą ilość nośników z towarem. Poproszono również o dobór odpowiedniej infrastruktury magazynowej oraz przygotowanie koncepcji przepływów materiałowych przez magazyn a także przystosowanie obiektu do składowania beczek z lakierami.

Wyniki

W ramach przeprowadzonego projektu powstały trzy różne koncepcje zagospodarowania i wykorzystania istniejącej powierzchni magazynowej. Przygotowane zostały opisy techniczne proponowanych wariantów wraz z rysunkami. Dodatkowo każda z koncepcji zawierała indywidualnie zaprojektowany i dostosowany system przepływów materiałowych przez magazyn oraz wyposażenie magazynu i jego bliskiego otoczenia w odpowiednią infrastrukturą.

Opinia Partnera

Z pełną odpowiedzialnością polecam firmę KMC-Services jako rzetelnego i profesjonalnego partnera w zakresie usług doradztwa logistycznego. Od momentu nawiązania współpracy zlecenie było realizowane sprawnie i solidnie. Standardy obowiązujące w firmie KMC-Services w pełni spełniają nasze oczekiwania. Firma KMC-Services zapewniła szybki przepływ informacji, dzięki czemu realizacja poszczególnych etapów zlecenia była przez nas monitorowana. Ich usługi świadczone są przez doświadczonych specjalistów, zarówno z obszarów operacyjnych jak i handlowych – cechy te są niezbędne w utrzymaniu dalszych kontaktów biznesowych. Firma KMC-Services w pełni realizuje podjęte projekty z absolutnym zaangażowaniem. Niewątpliwym atutem firmy jest elastyczność zaproponowanych rozwiązań oraz ich efektywność ekonomiczna – Stanisław Cyganek, Kierownik Spedycji.

Czytaj więcej

Zwiń

Alstom Power Litwa

O Partnerze

Alstom to światowy lider w dostarczaniu zintegrowanych systemów transportowych oraz infrastruktury energetycznej. Firma, posiadająca swoją centralę we Francji, jest obecna w 60 krajach, gdzie opracowuje i dostarcza systemy, sprzęt i serwis dla sektora transportowego. Oferta Alstom obejmuje kompletny zakres rozwiązań – od szybkich pociągów – jak Pendolino – po metro, tramwaje i e-busy, obsługę, systemy sygnalizacyjne, infrastrukturę i inne. Alstom Power jest dostawcą rozwiązań w zakresie dostaw energii elektrycznej. W ramach tej działalności buduje elektrownie dostarczające energię elektryczną nie tylko dla branży transportowej.

Wyzwanie

W 2005 roku management elektrowni w Elektrenai na Litwie podjął decyzję o konieczności modernizacji elektrowni celem przygotowania jej do przejęcia od 2010 roku produkcji całości energii elektrycznej potrzebnej do zaopatrzenia Litwy. Projekt rozbudowy i modernizacji elektrowni został powierzony firmie Alstom Power Sweden AB. W ramach projektu postanowiono powierzyć opracowanie koncepcji nowej elektrowni oraz nowych procesów, które miały mieć miejsce w elektrowni, zewnętrznym specjalistom.

Partnerstwo z KMC-Services

KMC-Services powierzono opracowanie dwóch projektów doradczych:

 1. Koncepcji przyszłego magazynu wraz z jego lokalizacją na Litwie, typem i skalą.
 2. Sposobu organizacji magazynu ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań dla efektywnego systemu odbiorów i wydań elementów stalowych dostarczanych do elektrowni przez zewnętrznych dostawców. Ilość stali, której efektywny obrót miał być przedmiotem opracowania przekraczała 5.000 ton.

Celem projektów było stworzenie wytycznych do budowy optymalnego magazynu oraz uporządkowanie obszaru, który dotychczas funkcjonował nieefektywnie a w tym szczegółowa analiza sytuacji, zaprojektowanie nowych procesów, stworzenie systemu pełnego bezpieczeństwa przepływu materiałów i redukcja braków, stworzenie systemu rozliczania efektywności procesów.

Wyniki

W ramach projektów eksperci KMC-Services opracowali i dostarczyli szczegółowe rozwiązania w zakresie rozwoju, wdrożenia i kontroli wdrożenia strategii logistycznej dla obszarów:

 • lokalizacji, typu i skali magazynu,
 • organizacji magazynu oraz jego wyposażenia w regały, specjalistyczne wózki itp.,
 • rejestracji odbiorów i wydań,
 • obsługi zamówień,
 • obiegu dokumentów i informacji,
 • potrzebnych procedur i dokumentów,
 • rekrutacji kadry zarządzającej dla magazynu
 • systemów informatycznych niezbędnych do obsługi procesów.

Opinia Partnera

„Konsultanci KMC-Services, którzy partycypowali w projekcie byli bardzo profesjonalni, zaangażowani i mieli bardzo gruntowną wiedzę. Rozwiązania opracowane przez nich stanowią główny czynnik w osiąganiu efektywnego i nastawionego na oszczędności systemu rotacji palet. Bazując na naszej współpracy w tym i innych projektach możemy rekomendować KMC-Services jako profesjonalnego i godnego zaufania partnera w obszarze doradztwa logistycznego.” – Per-Anders Brattemo, Dyrektor Projektu, Alstom Power Szwecja

Czytaj więcej

Zwiń

Amerplast

O Partnerze

Firma Amerplast jest jednym z największych w Europie producentów opakowań z tworzyw sztucznych, w tym toreb foliowych dla branży spożywczej i materiałów higienicznych. Wśród jej produktów znajdują się innowacyjne torby foliowe z tworzywa w pełni pochodzącego z recyklingu. Firma istnieje na rynku od 1952 roku, eksportuje do 25 krajów i ma swoje zakłady produkcyjne w Finlandii, Szwecji, Rosji i Polsce.

Wyzwanie

Z racji specyfiki branż, dla których Amerplast dostarcza opakowania, wymogi stawiane usługom transportowym są wyjątkowo wyśrubowane. Biorąc pod uwagę fakt, iż jednym z kluczowych odbiorców opakowań produkowanych przez Amerplast są piekarnie, wymagane są bardzo krótkie terminy dostaw a skala dostarczanych dóbr zmienia się dynamicznie. Zamówienia nierzadko składane są w godzinach późno popołudniowych i wymagają realizacji następnego dnia. W szeregu przypadków wymagane są również dostawy w systemie „just in time”.

Partnerstwo z KMC-Services

Od 2007 roku obsługę transportową dla firmy Amerplast realizuje KMC-Services.

Obsługa ta obejmuje:

 • Transport międzynarodowy
 • Ładunki FTL i LTL
 • szeroki wachlarz wymaganych pojazdów
 • bardzo krótkie terminy dostaw - dostawy just in time
 • dużą zmienność wielkości dostaw
 • pełną elastyczność w realizacji transportów – także tych zamawianych w trybie ekspresowym

Czytaj więcej

Zwiń

Kolejne referencyjne studium przypadku już niebawem!

Opinie klientów

Bahlsen Polska sp. z o.o. sp. k.

"Atutami, które zdecydowały o wyborze KMC-Services jako operatora logistycznego są bez wątpienia szeroki wachlarz oferowanych usług jak również ich wysoka jakość. Wiedza, doświadczenie oraz oferowane rozwiązania techniczne i organizacyjne sprawiają, że bez obaw powierzamy nasze towary KMC-Services. Wzorowa współpraca utwierdza nas w przekonaniu, że ta firma to godny zaufania i solidny partner."

Marcin Chmura, Supply Chain Manager, Bahlsen Polska sp. z o.o. sp. k.

Felix Polska sp. z o.o.

"KMC-Services oferuje kompleksowy serwis i wysoki standard usług w dziedzinie gospodarki magazynowej towarów oraz obrotu opakowaniami jednorazowymi i zwrotnymi. Dzięki połączeniu wieloletniego doświadczenia z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i organizacyjnymi oraz zaangażowaniu kadry pracowniczej bez obaw powierzamy nasze towary tej firmie, mając zawsze pewność szybkiej i sprawnej obsługi. Także jako dostawca usług doradztwa magazynowego KMC-Services pokazała się nam z jak najlepszej strony, realizując z powodzeniem w zakresie logistyki magazynowej projekty promocyjne firmy."

Cezary Pawłowski, Dyrektor Operacyjny, Członek Zarządu, Felix Polska sp. z o.o.

Henkel Polska S.A.

"Obsługując nas na wybranych kierunkach w transporcie drogowym KMC-Services spełnia wszelkie oczekiwania naszych klientów. Niejednokrotnie profesjonalna pomoc i wsparcie ułatwiło nam uniknięcie niepotrzebnych perturbacji i opóźnień. Nie bez znaczenia jest również fakt wysokiej kultury osobistej i zaangażowania całego zespołu firmy na czele z kierownictwem, co w znacznej mierze ułatwia współpracę."

Irena Thym, Kierownik Działu Importu i Eksportu, Henkel Polska S.A.

IKEA Retail sp. z o.o.

"Dzięki połączeniu wieloletniego doświadczenia z dobrymi rozwiązaniami technicznymi i organizacyjnymi oraz zaangażowaniu kadry pracowniczej bez obaw powierzamy nasze towary firmie KMC-Services, mając zawsze pewność szybkiej i sprawnej obsługi. Jako dostawca usług spedycyjno – magazynowych firma pokazała nam się z jak najlepszej strony, zyskując miano zaufanego i solidnego partnera."

Małgorzata Rogowiec, Kierownik ds. Logistyki, IKEA Retail sp. z o.o.

Mecalux sp. z o.o.

"Atutami firmy KMC-Services, które zadecydowały o naszej współpracy są niewątpliwie wzajemne zaufanie, wysoka kultura osobista pracowników oraz niezaprzeczalny profesjonalizm wykonywanych usług. Kompleksowy serwis (…) pozwala nam stawiać tę firmę na czołowym miejscu wśród najbardziej rzetelnych i sprawdzonych kontrahentów. Łatwość podejmowania wszelakich decyzji (…), optymalne dopasowanie ofert (…), rozumienie naszych potrzeb oraz wychodzenie naprzeciw wyzwaniom jakie stawiamy utwierdza nas w przekonaniu, iż firma ta jest z całą pewnością godna polecenia."

Tadeusz Raszka, Dyrektor ds. Logistyki, Mecalux sp. z o.o.

Delic–Pol S.A.

"Największymi atutami firmy KMC-Services, które zadecydowały o podjęciu współpracy są przede wszystkim profesjonalizm i rzetelność świadczonych usług oraz ogromne doświadczenie i kompetencje pracowników. Z uwagi na nowoczesne rozwiązania, technologie oraz wypracowaną przez szereg lat renomę, firma ta jest wiodącym spedytorem obsługującym Delic-Pol S.A."

Beata Bęben, Asystent ds. Eksportu, Delic–Pol S.A.

Huhtamaki Foodservice Poland sp. z o.o.

"Firma KMC-Services wyróżnia się wysoką jakością świadczonych usług, dużym zaangażowaniem i kompleksowym serwisem. Spełniają nasze wymagania, szczególnie pod względem sprawnej oraz terminowej realizacji usługi transportowej."

Wojciech Lewandowski, Purchasing & Logistics Manager, Huhtamaki Foodservice Poland sp. z o.o.

Zakład Wyrobów Cukierniczych Millano

"Dobra komunikacja i punktualność to atuty firmy KMC-Services."

Marcin Przybysz, Kierownik Działu Transportu, Zakład Wyrobów Cukierniczych Millano

Nidec Motors &Actuators Poland sp. z o.o.

"Usługi świadczone przez KMC-Services charakteryzują się wysoką jakością i dbałością o szczegóły, co pozwala na bezproblemową współpracę nawet przy dostawach wymagających zachowania zasad „just in time”. Jako dostawca usług magazynowych i transportowych KMC-Services pokazała nam się (…) z dobrej strony, zyskując miano solidnego partnera."

Leszek Brzyski, Dyrektor Naczelny, Nidec Motors &Actuators Poland sp. z o.o.

Saint-Gobain Velimat Polska sp. z o.o.

"KMC-Services posiada szeroką ofertę transportową i magazynowania, dzięki której realizuje dla nas przewozy drobnicowe jak i cało pojazdowe. (…) Stwierdzamy, że KMC-Services jest firmą rzetelną gwarantującą terminowość i jakość usług."

Edward Palka, Dyrektor ds. Administracyjnych i Finansowych i Ryszard Rozwadowski, Dyrektor ds. Produkcji, Saint-Gobain Velimat Polska sp. z o.o.

Paccor Polska sp. z o.o.

"Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu i starannemu opracowaniu przez KMC-Services zleconych usług zapewniamy naszym klientom terminowe dostawy. KMC-Services to firma dobrze wywiązująca się z przyjmowanych zleceń i potrafiąca dostosować się do zmieniających się okoliczności."

Paccor Polska sp. z o.o.

Zapisz się na bezpłatny audyt logistyczny

  Wyrażam zgodę* firmie KMC Services Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Balickiej 56, 30-149 Kraków, na wprowadzenie moich danych do bazy klientów celem oferowania produktów i usług w ramach marketingu bezpośredniego. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania.
  Wyrażam zgodę* na przekazywanie mi informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej przez KMC Services Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Balickiej 56, 30-149 Kraków, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (wyraź zgodę, byśmy mogli skontaktować się z Tobą poprzez e-mail
  Wyrażam zgodę* na przekazywanie mi informacji handlowych przez KMC Services Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Balickiej 56, 30-149 Kraków z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego (wyraź zgodę, byśmy mogli skontaktować się z Tobą poprzez sms lub telefonicznie)

  * Pole obowiązkowe

  Informujemy, że:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest KMC Services Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Balickiej 56, 30-149 Kraków, RODO@kmc-services.com.pl, zwana dalej Spółką, która prowadzi operację przetwarzania Pani/Pana danych osobowych,

  2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu marketingu produktów i usług Spółki i nie będą udostępniane innym odbiorcom,

  3. Spółka pozyskała Pani/Pana dane osobowe bezpośrednio od Pani/Pana,

  4. Posiada Pani/Pan prawo do:

  - żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych,

  - wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania,

  - przenoszenia danych,

  - cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych,

  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych),

  5. Pani/Pana dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu,

  6. Pani/Pana dane będą przetwarzane do czasu złożenia przez Panią/Pana żądania usunięcia danych osobowych.